Zmiany w sutkach

Jak miałam 16 lat to byłam na badaniach piersi u lekarki, która zbadała je w dosyć brutalny sposób. Nie zwracając uwagi na delikatność mojej skóry. W kilka godzin po badaniu z sutków wyciekła mi wydzielina, która później zamieniła się w małe strupki. Strupki z latami raz odpadały i sutki były zagojone, a po jakimś czasie ponownie wracały. Mam teraz 21 lat i nic z tym nie robiłam, bo nie wpływało to w żaden sposób na moje funkcjonowanie. Sutki i strupki na nich nie przynoszą bólu (no chyba, że je uszkodzę). Teraz jednak zaczęłam się trochę obawiać, czy te strupki to nie są oznaki jakiejś choroby? Chcę również zwrócić uwagę, że mam bardzo wrażliwe ciało i czytałam gdzieś, że mogą być to objawy otarć stanika.

Proszę o poradę, czy powinnam się tym martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyną patologicznej wydzieliny nie powinno być samo badanie piersi, ono tylko mogło sprowokować wyciek jej z brodawki.

Podrażnienia skóry mogą być spowodowane otarciami bielizny.

Patologiczna wydzielina z brodawek sutkowych powinna być zawsze objawem alarmującym. Konieczne jest wyjaśnienie jej przyczyny.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl