Zmiany w wątrobie u 55-latki

Witam.Przy okazji TK/pluca-wynik o.k./wykryto u mnie zmiany w wątrobie-w segm.4 ognisko przebudowy miąższu o wym.27x14,w segm.7 o wym.12x11 ulegające bardzo silnemu wzmocnieniu kontrastowemu-do dalszej diagnostyki-nietypowe naczyniaki?FNH,gruczolaki,do różnicow.także HCC.Mam 55 lat ,kobieta ,morfologia w normie,Alat 15,Aspat 29,Kreatynina 0,86,CRP uj. Stosowałąm 10 lat HTZ w postaci plastrów.Co dalej,do jakiego lekarza i jakie badanie przed pójściem do niego mieć,żeby było szybciej i taniej.

W tej sprawie najlepiej byłoby skonsultować się z hepatologiem (ciężko będzie dostać się do tego specjalisty) albo gastroenterologiem (już łatwiej) albo chirurgiem ogólnym (zapewne najłatwiej będzie się dostać). Najlepiej w takim przypadku byłoby wykonać rezonans magnetyczny wątroby (najwłaściwsza diagnostyka takich zmian w wątrobie). Podejrzewa się, że te zmiany mogą być naczyniakami, przerostem ogniskowym guzkowym lub rakiem wątrobowokomórkowym. Wyjaśnić tą sytuację może NMR (rezonans magnetyczny). Najprawdopodobniej są to zmiany łagodne wątroby, które dość często powstają po hormonoterapii głównie u kobiet.