Zmiany w wynikach płytek krwi po leczeniu anemii

Witam, mam 21 lat. Miesiąc temu leczono mnie na anemię z niedoboru żelaza. Miałam wtedy dobre wyniki płytek krwi, bo 305. Teraz, gdy już wyleczono mnie z anemi, zauważyłam, że moje płytki krwi spadły do 131. Oprócz tego zwiększył mi się poziom białych krwinek do 9,7, nie przekracza normy, ale wcześniej miałam 5,6. Zaczęła mnie też swędzieć cała skóra. Rano czuję się tak beznadziejnie, że najchętniej bym nie wstawała, wszystko mnie boli, kręci mi się w głowie, mam odruch wymiotny, a na dodatek schudłam z 52 kg do 48 kg. Bardzo proszę o jakąś odpowiedź...

Witam serdecznie!

Nie napisała Pani, jak duża była anemia oraz czy było stwierdzone na jakim tle jest tracone żelazo (problemy ginekologiczne, z przewodem pokarmowym?). Aktualne wyniki są właściwie na granicy normy (płytki i leukocyty), a jak wygląda pełna morfologia - czerwone krwinki, hemoglobina? Jeżeli czuje się Pani źle, myślę, że ważne jest, aby zbadał Panią lekarz - na początek internista (ocena węzłow chłonnych, wątroby i śledziony), może warto byłoby też oznaczyć CRP oraz wykonać RTG klatki piersiowej. Uważam, że należy powtórzyć morfologię z pełnym rozmazem w okresie ok. 3 tygodni od poprzedniego badania, aby sprawdzić, czy sytuacja jest stabilna, czy wyniki się pogarszają.

Pozdrawiam serdecznie