Zmiany w zachowaniu u 14-letniej córki

Witam, moja 14 letnia córka dziwnie sie zachowje. Ostatnio na jej ciele zauważyłam niepokojące slady. Zapytałam ja czy się tnie ale powiedziała ze nie. Nie wiem co mam o tym myśleć . Nie chce nic jeść . Mam wrażenie że ma spore kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Ma nadwage ;waży 72 kg a mierzy 169cm. Osobiście mam wrażenie ze sie głodzi przez co moim zdaniem schudła. Nie chce isc do psychologa. W szkole nie chce rozmawiac z nauczycielami. Ma coraz słabszy kontakt z koleżankami. Co robić?

Witam,
Zmiany w zachowaniu córki o których pani pisze mogą być spowodowane wieloma sytuacjami. Być może znalazła sobie inne towarzystwo, niż koleżanki w szkole.
Nie pisze pani nic o sytuacji rodzinnej.
Proponuję, żeby pani sama udała się do psychologa i spróbowała dokładnie przedstawić sytuację.
Pozdrawiam :)

Dzień dobry,

Znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę, który zajmuje się terapią rodzin (systemową) i umówić się na konsultację.

Dzień dobry,

w Pani wiadomości jest dużo troski i lęku o zdrowie córki. Jednak w przypadku, gdy odmawia wizyty u specjalisty, nie warto jej zmuszać. 14 lat to wiek, w którym nastolatki mają dużo potrzebę decydowania o sobie. Interweniujmy natomiast, gdy jej zachowanie będzie szkodliwe bądź zagrażające dla jej zdrowia.

Zachęcam natomiast, aby Pani udała się do psychologa. Da on Pani możliwość omówienia lęku i obaw, które się w Pani rodzą. Będzie to także okazja do omówienia Pani relacji z córką.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
to naturalne, że Pani martwi się o swoją córkę, zwłaszcza, że zauważyła Pani niepokojące ze swojej perspektywy zmiany w jej zachowaniu i funkcjonowaniu. Z przedstawionego przez Panią opisu trudno wnioskować o przyczynie zmian w wyglądzie i zachowaniu córki. Konieczna jest dalsza dyskretna obserwacja córki, bez ciągłego sprawdzania, przepytywania i kontrolowania. Najważniejsze by córka czuła się przy Pani bezpiecznie i pewnie, gdyż nawet jeśli przeżywa pewne trudności to w Pani będzie miała oparcie. Jeśli córka odmawia kontaktu ze specjalistą być może to Pani sama zdecyduje się porozmawiać z psychologiem i dokładnie przeanalizować z nim sytuację mającą miejsce w Pani rodzinie.

Pozdrawiam