Zmiany widoczne w fazie tętniczej i żylno-wrotnej

proszę o interpretację wyniku TK z kontrastem:w segmencie 6 wątroby uwidoczniono 2 zmiany ogniskowe o wym.24i26x12 mm oraz w segmencie 7zmiane o wielkosci ok.6mm.Zmiana o podobnym charakterze lokalizuje sie przywnekow w segmencie 4,jej wymiar ok.14x12 mm.zmiany widoczne w fazie tętniczej i żylno wrotnej,częśc z nich z brzeznym wzmocnione ,niewidoczne w fazie opóżnionej -obraz KT w pierwszej kolejności sugeruje zmiany o charakterze naczyniaków.Wizyte u gastrologa mam dopiero za miesiąc .Dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Naczyniak jest zmianą o charakterze łagodnym. Jeśli nie występują dolegliwości to zwykle zaleca się okresową obserwację zmian. Proszę udać się na wizytę kontrolną w umówionym terminie.