Zmiany włókniste w płucu w wyniku badania RTG płuc

ODEBRALEM WYNIK Z RTG:ZMIANY WŁÓKNISTE W SZCZYCIE PRAWYM. MIĘKKI GUZEK 9,3MM OBWODOWO W POLU ŚRODKOWYM PŁUCA PRAWEGO. POZA TYM POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. KĄTY PRZEPONOWO-ŻEBROWE SPŁYCONE-ZROSTY? NIEWIELKA ILOŚĆ PŁYNU?

Witam serdecznie.
Przedstawiony wynik bania najprawdopodobniej świadczy o przebytych stanach zapalnych płuc, a być może również o niewydolności krążenia (płyn w opłucnej). Tego typu wyniki zawsze powinny być interpretowane w połączeniu z bezpośrednim badaniem pacjenta, znajomością jego chorób towarzyszących i przebytych. Proszę zgłosić się do pulmonologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym wdrożeniu dokładniejszej diagnostyki tk płuc).