Zmiany włókniste w zachyłku nadkrzepowym od str. przyśrodkowej

Witam, na ile poważna jest ta sytuacja: ,,Stan po atroskopi.Zmiany włókniste w zachyłku nadkrzepowym od str. przyśrodkowej. Więzadło krzyżowe przednie z cechami niemal całkowitego uszkodzenia, znacznie ścieńczałe, możliwe zachowane jedynie bardzo cienkie pasmo (uszk. III stopnia) .Więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości, wygięte ku tyłowi jako wynik dysf. ACL. Więzadło przyboczne bez zmian.Pogrubiony przyczep udowy więzadał pobocznego, zachowany w ciągłości. '' Ile mogę odwlekać zabieg?

Witam,
wynika badania świadczy o uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego. Jeżeli dodatkowo występują objawy niestabilności, czyli uciekania kolana, jest to wskazanie do zabiegu operacyjnego. Długotrwająca niestabilność może prowadzić do uszkodzenia chrząstki stawowej oraz łąkotek, a następnie do zmian zwyrodnieniowych w stawie kolanowym.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda