Zmiany zabarwienia brodawek: co jest przyczyną?

Witam,

mam pewien problem. Od jakiegoś czasu (pół roku?) moje brodawki sutkowe są czarne w niektórych miejscach. Termin do lekarza już wyznaczony, ale jednak się czymś martwię. Te ciemne części zaczęły odstawać i odpadać! Jakby skóra obumierała. Teraz czuję pieczenie w tych miejscach.

Czy to coś poważnego?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Szanowna Pani, niestety bez badania lekarskiego nie jestem w stanie stwierdzić, co jest Pani problemem. Zmiany na skórze brodawek czesto są wywołane problemami dermatologicznymi - np. zmianami alergicznymi lub infekcją (np. grzybiczą). Bardzo rzadko zmiany na brodawce sutkowej mogą wskazywać na tzw. raka Pageta - jest to nowotwór wywodzący się właśnie z tej okolicy. Rak Pageta dotyczy raczej starszych kobiet (po 50 roku życia).

Pozostaje poczekać na wizytę u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.