Zmiany zlokalizowane obustronnie w okolicy czołowej w EEG dziecka

Witam. Czy skierowanie na tk glowy dziecka zawsze jest zasadne? Czy jeśli to nie pilne ale zobowiązujące lekarza kierującego do sprawdzenia , to muszę to badanie wykonać? mimo że podanie kontrastu to ryzyko. Celem badania jest wykluczenie tła organicznego a aktualny stan kliniczny w skierowaniu to: w zapisie EEG zmiany zlokalizowane obustronnie w okolicy czołowej. Neurolog powiedziała że mogą być zwapnienia. Proszę o pomoc bo nie wiem co robić:(

Piotr Pilarski

Badanie ma wyjaśnić czy nie ma organicznych zmian pod postacią zwapnienia lub nawet guza. oczywiście nie musi się Pani zgadać na badanie ale jeśli lekarz wydał skierowanie to oznacza, że jest ono zasadne.

Pozdrawiam.