Zmiany zwyrodnieniowe i generacyjne w stawach kątowo-trzonowych

MR k. sz.: zaburzona statyka/ nieprawidł krzywizna lordoza zniesiona z tendencją do płytkiego zgięcia kyfot.C6-C7 kątowe zagięcie obniżona wysokość i nieprawidłowy sygnał tarcz międzykręg od C3 do C7zmiany degener. wypuklenia pierścieni włóknistych tarcz m-kręg. od C3 do C7 Zmiany zwyrodn.na krawędziach trzonów kręgowych z uciskiem worka oponowego na p. tarcz międzykręgowych wtórne styczne modelowanie rdzenia kręgowego najb. nasilone na p C6-C7zmiany zwyrodn. w stawach kątowo trzonowych.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian zwyrodnieniowych w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.