Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1
Badanie RM .Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2 zależnych (odwodnienie krążka)oraz obniżeniem jego wysokości.Szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 z odcinkowym niepełnym uszkodzeniem pierścienia włóknistego ze spłyceniem zachyłków bocznych i cechami niewielkiej kompresji na korzenie rdzeniowe S1 ,obustronnie .Zmiany zwyrodnieniowo -wytwórcze na krawędziach sąsiadujących trzonów.

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii oraz zmianach zwyrodnieniowych. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem a celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.