Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1

Badanie RM .Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2 zależnych (odwodnienie krążka)oraz obniżeniem jego wysokości.Szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 z odcinkowym niepełnym uszkodzeniem pierścienia włóknistego ze spłyceniem zachyłków bocznych i cechami niewielkiej kompresji na korzenie rdzeniowe S1 ,obustronnie .Zmiany zwyrodnieniowo -wytwórcze na krawędziach sąsiadujących trzonów.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii oraz zmianach zwyrodnieniowych. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem a celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.