Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

WIDOCZNE SĄ ZMIANY ZWYRODNIENIOWE KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO L5/S1 W POSTACI JEGO DEHYDRATACJI Z NASTĘPOWYM ZNACZNYM OBNIŻENIEM JEGO WYSOKOŚCI ORAZ W POSTACI DYSKRETNEJ, CENTRALNEJ WYPUKLINY PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO, NIE POWODUJĄCEJ UCISKU NA WOREK OPONOWY ANI ZWĘŻENIA OTWORÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH. WYMIAR PREDNIO-TYLNY KANAŁU KRĘGOWEGO NA POZ. L4/5 IL5/S1 WYNOSI ODPOWIEDNI 16 I 14 mm. PONADTO STWIERDZA SIĘ SZPIKOWE ODCZYNY ZWYRODNIENIOWE W TRZONACH PRZESTRZENI MIĘDZYKRĘGOWYCH L4/5 I L5/S1 Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność dość zaawansowanych zmian o charakterze przeciążeniowym oraz w mniejszym stopniu zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga. Zabieg operacyjny może okazać się jedyną szansą na pozbycie się dolegliwości.