Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach powierzchni stawowych kości udowej

Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń i drobnych ossteofitów na krawędziach powierzchni stawowych kłyci k. udowej.W tylnych częściach powierzchni staw. widoczne podkorowe zmiany zwyrodnieniowo przeciążeniowe w postaci ognisk obrzęku szpiku,drobnych ubytków pow.stawowych,zmianami zwyrodnieniowymi chrząstki i istotnym jej scieńczeniem,obrzeku szpiku w środkowej strefie kłycia przyśrodkowej k.udowej.W łąkotce rozlane podwyższenie sygnału z zarysem od str.udowej-uszk.II/IIIst.Jak to się leczy?

Szanowny Pani,
Opis badania sugeruje zmiany zwyrodnieniowe oraz uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Oczywiście aby podjąć decyzję odnośnie leczenia należy Pana zbadać i poznać Pana objawy, jednak opierając się na samym opisie badania wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu