Zmiany zwyrodnieniowe obu stawów biodrowych pod postacią podchrzęstnej sklerotyzacji stropów panewek

Witam Proszę o interpretację RTG stawów biodrowych dla kobiety 58 lat. Opis: Zmiany zwyrodnieniowe obu stawów biodrowych pod postacią podchrzęstnej sklerotyzacji stropów panewek. Drobne entezofity na krawędziach krętarzy kości udowych.

Obraz RTG wskazuje na początkowe, niezbyt nasilone zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych. Nie leczymy obrazu RTG, które jest badaniem dodatkowym. Leczymy konkretnego Pacjenta. Z tego powodu najistotniejsze znaczenie mają ewentualne dolegliwości, które Pani odczuwa. Konieczne jest zebranie wywiadu chorobowego i badanie fizykalne całego Pacjenta ze szczególnym uwzględnieniem stawów biodrowych. Opisywane zmiany leczy się zachowawczo