Zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka

Witam, Czy obwodowe zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka powstają wskutek wysiłku fiz czy postępuj niezależnie? Zmiany grożą odwarstwieniem wskutek wzmożonego wysiłku ale czy są wysiłek powoduje degradacje i zwyrodnienie siatkówki oka?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do okulisty.