Zmiany zwyrodnieniowe, spłycenie lordozy, skolioza i cechy osteoporozy a gimnastyka

witam,mam 54 lata i stwierdzono na podstawie badania rtg.n/w zwyrodnienia;skolioza lewoboczna z rotacją trzonów,cechy osteoporozy,spłycenie lordozy,zwężenie tarcz międzykręgowych,wyostrzenia kostne na przednich i bocznych trzonach,zmiany zwyrodnieniowe w stawach,obniżenie wys.trzonu L.2 w części przedniej.Odczuwam silne bóle w ok. bioder oraz drętwienie w pasie,któremu towarzyszy uczucie prądów.,zalecono mi gimnastykę oraz jonoforezę i borowinę.Proszę o radę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę stosować się do zaleceń lekarza. Najprawdopodobniej na skutek zaleconej terapii dojdzie do zmniejszenia nasilenia dolegliwości. Po zakończeniu leczenia konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.

W tego typu dolegliwościach zalecane są przede wszystkim mądrze dobrane ćwiczenia fizyczne. Poprawią one siłę mięśniową i odciążą stawy.