Zmiany zwyrodnieniowe stawów unkonwertybalnych zwężajace otwory mk

Proszę o wyjaśnienie RM - W odcinku C5 - Th1 zmiany zwyrodnieniowe stawów międzywyrostkowych zwężajace nieznacznie otwory mk.Na poziomach C5/C6, C6/C7 dehydratacja krążków mk z nieznacznym obniżeniem wysokości przestrzeni mk.Tylne komlpleksy wypuklina-osteofity modelujące worek oponowy z towarzyszącym obniżeniem rezerwy płynowej okołordzeniowej. Zmiany zwyrodnieniowe stawów unkonwertybalnych zwężajace otwory mk, z towarzyszącym, na poziomie C6/C7 modelowaniem korzenia lewego nerwu rdzeniowego C7

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga, gdyż opisywane w badaniu zmiany wskazują na wykładniki choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa jak i przeciążeniowej. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.