Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów a RZS

witaj .jestem osoba nieslyszaca ,chcialaby wiedziec czy nie jest powazny ,jakie wynik sa ? do jakiej lekarza mam zglosic i jakie leczenie ? opis wynik rtg kregoslupa L-Sstwierdza sie dyskretne zmiany zwyrodnieniowe w postaci brzeznej osteofitozy ,Zwraca uwage objaw zalamywania sie gornej blaszki granicznej VL1iVL2,byc moze w przebiegu osteoporozy.Wskazana dalsza diagnostyka .obecnie choruje na rzs od laty

A jakie przy tym mamy dolegliwości? Proponuję wykonać badania na poziom wapnia we krwi, a także sprawdzić gęstość kości pod względem podejrzenia osteoporozy. Ponadto przy RZS bardzo ważna jest regularna rehabilitacja mająca na celu działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a więc zabiegi fizykalne oraz ogólnie rozumiana gimnastyka dla zachowania sprawności stawów.