Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stopy a wynik RTG

Odebralam dzis przeswietlenie lewej stopy: zmiany zwyrodnieniowe w stawie srodstopno paliczkowym palucha z jego niewielkim koslawym ustawieniem. Osteofitoza kosci lodkowej, klinowatej przysrodkowej I skokowej. Zwapnienie przyczepu sciegna Achillesa. Co to wszystko znaczy? Dodam ze chodze z kijkami regularnie

Witam,
potrzebny jest szerszy wywiad, czy były jakieś urazy w obrębie stopy , w jakich butach chodzi Pani najczęściej? Ważny jest też chód tzn. sposób chodzenia oraz obciążenia stopy w trakcie dnia. Niestety zmian zwyrodnieniowych cofnąć się nie da ale można zmniejszyć dolegliwości i spowolnić postępujący proces. Zważywszy na młody wiek należy udać się do lekarza rehabilitacji i poprosić o zabiegi fizykoterapii (np. krioterapię ,ultradżwięki).Chodzenie z kijami jeśli jest prawidłowe i po równym terenie nie powinno pogłębiać schorzenia. Chyba że chodzi Pani codziennie i wiele kilometrów.
Pozdrawiam