Zmiany zwyrodnieniowe wytworzone pod postacią osteofitów na krawędzi trzonów

Wykonywałam tomograf komputerowy (od wysokości połowy trzonu Th I2do S2 w warstwach co 1,25mm.Wynika z niego wiele:Zmiany zwyr.wytw pod postaciąosteofitów na kraw.trzonówArtroza w stawach międzykręgowych i krzyżowo boodrowych. Zwyrodnieniowy ześlizg przedni1st na poz L4/L5.Stenoza kanałowa na tym poziomie....Znaczne pogrubienia stawów międzykręgowych....Ograniczenie rezerwy przestrzennej otworu międzykręgowego lewego i zachyłka bocznego.Jakie prace w domu mogę wykonywać( odkurzanie.mycie okien ?

Witam serdecznie
Jeśli chodzi o funkcjonowanie i wykonywanie prac domowych oczywiscie można wykonywać, pamiętając oczywiście o odciążaniu kregosłupa (odpowiednia postawa) i nieprzeforsowywaniu . Radzę o skonsultować się z lekarzem prowadzacym i dobrać odpowiedną rehabilitacje aby zapobiegać pogorszeniu sie sytuacji i unikać bólu.