Zmiany zwyrodnieniowo-deformacyjne w kolanie a konieczność rezygnacji z jazdy na nartach

Witam, mam zwyrodnienie prawego kolana. tj.zmiany zwyrodnieniowo deformacyjne pod postacią wydłużenia guzków wyniosłości międzykłykciowej, brzeżnych osteofitów oraz zwężenia szpary stawowej, zwapnienia w wiązadle rzepkowo-udowym. czy muszę zrezygnować z jazdy na natach. Jestem zaawansowana w jeździe na nartach. DOSIEGO ROKU!

Witam,

Jazda na nartach jest sportem mocno obciążającym stawy kolanowe, a opisane przez Panią zmiany zwyrodnieniowe ze zwapnieniami więzadła są dość zaawansowane. Może się to przyczynić do wystąpienia dolegliwości bólowych i przeciążenia kolan. Nie mniej jednak nie widząc Pani możliwości, bez badania nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć. Na pewno do sezonu zimowego należy się przygotować, a w Pani przypadku powinno to być koniecznością. Odpowiednie przygotowanie poprzez treningi funkcjonalne poprawiające stabilizację będzie dla Pani korzystne.