Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach kłykci kości piszczelowej udowej
Otrzymałam taki wynik badania RTG kolana:"Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach kłykci kości piszczelowej udowej. Spłycenie guzków wzniosłości międzykłykciowej kości piszczelowej, Sklerotyzacja podchrzęstna kości przyśrodkowej, boczne ustawienie rzepki." Jak poważna jest to sprawa? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Grażyna

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Nie podaje Pani niestety swoich dolegliwości jednak zdjecie wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe dlatego sugeruje konsultacje ortopedyczna i leczenie, tak zeby spowolnić postęp choroby zwyrodnieniowej.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia