Zmieniony głos i wydzielina spływająca po tyle gardła

Nawiązując do poprzedniej części : - gardło nie boli lecz jest zmieniony głos - wydzielina dalej spływa - rano chwilowo zatkany lekko nos - nieznaczne bóle głowy w płacie czołowym Zastosowałem : - smarowanie klatki piersiowej vickiem - sauna sucha aromat olejku eukaliptusowego (co 2,3 dni) - zioła wykrztuśne, mieszanka : babka lancetowata, kwiat ślazu, kwiat czarnego bzu, pączki sosny, porost islandzki wszystko zalane 2 szklankami gorącej wody, wypijane na ciepło. Sól morska do nawilżania nosa.

Nie znam poprzedniego wpisu, ale wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła wskazuje na przewlekłe zapalenie zatok -zalecana wizyta u laryngologa. Proszę pamiętać, że używając spray do nosa należy podawać go lewą ręką do dziurki prawej, a prawą ręką do dziurki lewej: nie podawać na przegrodę nosową, lecz zawsze na boczne ściany nosa!