Zmienne nastroje i zaburzenia hormonalne

witam,od dluzszego czasu mam zmienne nastroje a wlasciwie ciagle jestem niezadowolona ze swojej grubosci bo mam nadwage,ze swojej fizycznej pracy,mam zaburzenia hormonalne bo okres potrafi mi zaniknac na 3 miesiace ale bole menstruacyjne czuje-wszystko mnie wkurza,ciagle placze i jestem okropna dla mojego chlopaka:(....nie mam wogole energi do zycia ani radosci z niego!prosze o rade,co robic zeby nie bylo gorzej???dziekuje,Magda
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przede wszystkim należy wyrównać Pani zaburzenia hormonalne. Bardzo prawdopodobne jest, że to własnie one odpowiadają za zmienne nastroje i nadmierną masę ciała. Niestety nie pisze Pani z jakim rodzajem zaburzeń mamy do czynienia. Z całą pewnością warto jednak udać się na wizytę do ginekologa i endokrynologa oraz wykonać oznaczenie odpowiednich hormonów (LH, FSH, prolaktyna, TSH, fT4, testosteron, DHEA).

Dzień Dobry Pani,

Proszę pozwolić pomóc samej sobie i nie zwlekać...

Podjąć kontrolną diagnostykę endokrynologiczną i ginekologiczną.
Z mojej strony zachęcam również Panią do zwyczajnej rozmowy i pracy z psychologiem
(w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej