Zmienne nastroje u 21-latki

Od niedawna spotykam sie z chlopakiem i nie wiem czy ze mna jest cos nie tak czy juz sama sobie cos wkrecam. Raz wydaje mi sie ze wszystko jest ok i ze chce z nim byc a zaraz teskni mi sie do mojego bylego z ktorym rozstalam sie niedawno. Mam bardzo zmienne nastroje, raz jestem bardzo szczesliwa zaraz doluje sie byle czym, raz mam duzy apetyt, na nastepny dzien prawienic nie jem, ciagle jestem zmeczona i nie wyspana.

A jak dawno temu rozstała się Pani ze swoim poprzednim partnerem? Jeśli to kwestia kilku tygodni, to taka huśtawka i wątpliwości są czymś naturalnym i wchodzenie tak szybko w nowy związek nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Jeśli rozstanie miało miejsce kilka miesięcy temu, a Pani wciąż je przeżywa, to pewnie uruchomiło ono jakieś "czułe struny" w Pani.

W jednym i drugim przypadku zachęcam do lektury książki "Program zmiany sposobu życia": http://www.ceneo.pl/17672746 - znajdzie tam Pani sporo informacji o tzw. życiowych pułapkach (czyli schematach), bo zwykle taka huśtawka nastroju i problemy z apetytem to sygnały, że uruchomiła się któraś z owych pułapek.

Pozdrawiam!

Witam,
z Pani opisu rozumiem, że w związku z doświadczanymi stanami emocjonalnymi doświadcza Pani poczucia dyskomfortu oraz zagubienia. Pojawiają się również u Pani stany związane ze zmęczeniem i zaburzeniami łaknienia. Objawy takie mogą wiązać się z różnymi trudnościami lub mieć charakter przejściowy. Niestety portal internetowy ma liczne ograniczenia, które nie pozwalają na stawianie diagnozy. Niemniej w związku z doświadczanym przez Panią dyskomfortem sugerowałabym skorzystanie z profesjonalnej oceny. Z tego względu warto byłoby udać się do lekarza rodzinnego, aby sprawdzić np. poziom hormonów. Proszę również rozważyć konsultację z psychiatrą lub psychoterapeutą. Taki specjalista będzie w stanie ocenić Pani aktualny stan psychiczny i wskazać kierunek radzenia sobie z trudnościami. Pomocy może Pani szukać w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach refundacji NFZ) lub prywatnie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, nie pisze pani jak dawno rozstała się z byłym partnerem. Jeżeli pani stany nie ulegną zmianie zachęcam do kontaktu z psychologiem w celu postawienia wstępnej diagnozy. Pozdrawiam.