Zmienne nastroje u chłopaka pod wypływem alkoholu

Moj chlopak ma zmienne nastroje.Jak sie np upije mowi jak to on mnie nie kocha a potem nagle wyzywa mnie od szmat, dziwek,robi ze mna co chce,szamota mna, uderza mowi mi ze np ze jestem dziwka bo wspolzyje z innymi osobami a tak nie jest!Tłumacze mu i to nic nie daje.Dlaczego on tak robi?On mnie kocha wiem to.Niszczy mi psychike, wmawia mi rzeczy ktore nie istnieja.Raz jest dobrze ale potem cos mu sie dzieje.Potem udaje ze nie wie o co mi chodzi.Jak mam mu wytlumaczyc ze zle mnie traktuje?

Przemoc fizyczna w związku jest zawsze nieakceptowalna nie zależnie od stanu psychicznego Pani partnera. Jeśli po alkoholu krzywdzi Panią a mimo to naraża Panią na niebezpieczeństwo oznacza to że nie chce lub nie może się powstrzymać. Potencjalne wyjaśnienia to alkoholizm i zespół otella, zaburzenia osobowości lub cechy antyspołeczne. Próby konfrontacji najprawdopodobniej niczego nie rozwiążą a jedynie nastawią go agresywnie do Pani. Zalecam zaangażowanie specjalisty i ewentualny kontakt z centrum interwencji kryzysowej.

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Zmienne nastroje , które pojawiają się w związku z piciem są niepokojące i mogą oznaczać uzależnienie od alkoholu. Zrozumiałam,że bywa agresywny i podejrzewa o romansowanie z innymi osobami i "udaje, że nie wie o co chodzi"- to tez są zmiany w zachowaniu, które mogą oznaczać uzależnienie. Najlepiej jest zgłosić się do najbliższej poradni odwykowej aby przy pomocy poszukać ochrony przed jego zachowaniami. Do osób uzależnionych i zagrożonych uzależnieniem dociera to co bliska osoba zrobi , a nie to co mówi. Nie musisz informować chłopaka,że poszłaś do poradni odwykowej. JadwigaBroniś- psycholog