Zmina guzowata w dolnym biegunie nerki u męża

Witam Mąż właśnie odebrał wynik USG, stwierdzono: w dolnym biegunie lewej nerki zmiana guzowata o śr.25mm,wskazana dalsza pilna diagnostyka. W części środkowej tej nerki torbiel korowa o śr.23mm. Dodam, że mąż-lat 55, leczy się od 4 lat na marskość wątroby, jest po operacji biodra- endoproteza. Proszę o poradę co dalej robić, jak wygląda proces leczenia, jakie są rokowania w przypadku guza nerki, do jakiego specjalisty się skierować aby szybko uzyskać pomoc- mieszkamy w Gdańsku. Pozdraw. Lidia

Nie wiem jakie są teraz prawidłowe układy w Gdańsku! Myślę,że jakiś lekarz zlecał to usg-niech więc on napisze skierowanie do odpowiedniej poradni onkologicznej! Jeśli będą przedłużające się terminy , to radzę znaleźć inne dojście do badania przez specjalistę z Uniwersytetu Medycznego! zż