Zmniejszenie dawki leku Euthyrox po spadku TSH

W kwietniu br. usunięto mi tarczycę (wole guzkowe nadczynne z podejrzeniem nowotworu, które na szczęście nie potwiedziło się). Do endo miałam się zgłosić 4 tyg. po operacji i w tym czasie nieczego nie brać. Skończyło się to na TSH=60. Po włączeniu Euthyroxu stopniowo od 0,25 do obecnie 125mg TSH malało. Niestety na dzisiaj spadło do 0,145 (FT3 2,99, FT4 1,52). O ile zmniejszyć dawkę Euthyroxu? Następną wizytę u endo mam za 2 miesiące.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę udać się do lekarza POZ, który zaleci odpowiednie zmniejszenie dawki! Nie ma bowiem takiej możliwości, by decydować o leczeniu w ramach porady internetowej.