Zmniejszenie dawki luteiny w 11. tygodniu ciąży

Witam . jestem w 11 tygodniu ciąży, w 9 wystąpiło plamienie i w szpitalu zapisano mi luteine 50mg dopochwowo 2x dziennie i wizytę kontrolną po 7 dniach , gin kazał brać luteina 50 2x2 tabletki i następne zapisał luteine 100 2x dziennie . wizytę mam na 8grudnia a tabletki skończą mi się 29 listopada. plamienie od tamtego czasu nie wystąpiło. czy można na te 9 dni do wizyty i gin nie brać luteiny ? czy po prostu zmniejszyć dawkę tak żeby starczyło ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najlepiej byłoby się skontaktować z ginekologiem, chociaż telefonicznie i zapytać jak brać lek do czasu wizyty, samodzielnie nie zmniejszać dawki.
Pozdrawiam