Zmniejszenie fizjologicznej lordozy

Witam. Kobieta 18 lat. Od dluzszego czasu zauwazylam u siebie pewne nieprawidlowosci, wedlug lekarza mialam zrobic rezonans kregoslupa szyjnego oraz kregoslupa ledzwiowo krzyzowego, w opisie dostrzeglam rowniez pewne nieprawidlowosci, prosze o opinie. -Zniesienie fizjologicznej lordozy z niewielkim wygieciem kyfotycznym. -Na poziomie C3-C4 centralne uwypuklenie tylnej krawedzi tarczy miedzykregowej o typie bulgingu z modelowaniem worka oponowego. -Zmniejszenie fizjologicznej lordozy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość poważną w skutkach chorobę kręgosłupa o charakterze przeciążeniowym oraz zwyrodnieniowym. Ucisk na struktury nerwowe może w rezultacie powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. W obecnej sytuacji warto skonsultować się z neurologiem, gdyż konieczna może okazać się operacja mająca na celu usunięcie zmian w obrębie krążków międzykręgowych.