Zmniejszenie ilości erytrocytów u młodej kobiety

witam , prosze o pomoc w inerpretacji wynikow moczu.wszystko w normie oprocz,,leukocyty 1-2 wpw,erytrocyty swieze luzno zaleja pw,erytrocyty wylug 4-8 wpw., bialko neg.jestem mloda kobieta 3 lata po porodzie,iejestem w trakcie miesiaczki.dodam ze erytrocyty wylug ulegaja zmniejszeniu w stosunku do badania z czerwca.bardzo prosze o najszybsza pomoc .
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli badanie zostało wykonane w trakcie miesiączki to najpewniej właśnie krew miesiączkowa jest przyczyną obecności świeżych erytrocytów w moczu. A propos drugiej nieprawidłowości, tj. obecności erytrocytów wyługowanych, generalnie mają one pochodzenie nerkowe, aczkolwiek kwaśne środowisko moczu także sprzyja wyługowaniu. W opisie wspomniała Pani, że erytrocyty wyługowane pojawiły się w analizie moczu kolejny raz - proszę zatem ten wynik skonsultować z lekarzem, który uprzednio zajmował się tym problemem. Dobrze byłoby także, gdyby wykonała Pani kontrolną analizę moczu po miesiączce.