Zmniejszenie komory serca oraz niedomykalności zastawek trójdzielnej i mitralnej

Witam W 2009r. stwierdzono mi powiększenie lewej komory serca.W 2013r i w kwietniu br. komora miała 6,2cm;miałem tez niedom.zast.trójdzielnej I/II stopień i mitralnej I stopnia. Dzisiaj robiłem echo serca i ku mojemu (pozytywnemu) zdziwieniu lewa komora 5,7cm;niedom.trójdzielnej i mitralnej śladowa.Brałem lek Preductal przez miesiąc, biore antydepresanty,od 3 tygodni nie pale papierosów.Jak to możliwe ze zmniejszyła się komora i niedomykalności.Nie sadze ze to błąd lekarza robiącego badanie.

Witam. Patologiczna przebudowa mięśnia sercowego może zmniejszyć się W wyniki stosowania odpowiedniego leczenia. Proszę w dalszym ciągu postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.