Zmniejszenie powtórzeń w A6W

Witam. Od pani Ewy Kozlowskiej (dietetyk) dowiedzialm sie ze dobrymi cwiczniamy na pozbycie sie fald z brzuchu jest zestaw 6 weidera. Chcialem sie otoz zapytac czy po zmniejszeniu 2krotnie l. powtorzen efekty (troche zmniejszone) bedzie widac? Jeszcze chcialem sie dowiedziec co do diety tzn. Co i ile jesc (mieszkam z rodzicami wiec cos na co sie zgodza) jakie przerwy do ktorej godz. Itp. Nastolatek 1.7m wzrostu ok 70kg Prosze o pomoc

Witam,

Aerobiczna 6-stka Weidera jest programem autorskim, a wiec tak stworzonym aby zoptymalizować efekty. Każda ingerencja w program nie będzie już A6W. Dieta musi być zbilansowana pod względem wszystkim składników pokarmowych, a posiłki regularnie przyjmowane co około 3 godziny.

Witam serdecznie,

Nie chciałabym podważać zdania Pani Kozłowskiej jednak zalecałabym na początek ćwiczenia cardio (orbitrek, rowerek,bieżnia) , które usprawnią spalanie tkanki tłuszczowej czyli wspomnianych ,,fałd z brzucha''. Ćwicząc same mięśnie brzucha jak jest przy 6weidera w minimalnym stopniu spalamy tkankę tłuszczową, a wzmacniamy mięśnie brzucha. Jednak gdy zalega tłuszczyk to i tak nie zobaczy Pan wyrzeźbionego brzucha. Z tych względów najpierw skupi się Pan na spalaniu tkanki tłuszczowej a potem zacznie Pan rzeźbić. Proponuje również zamiast 6weidera, która może obciążać odcinek lędźwiowo krzyżowy ćwiczenia z ciężarkami, które sa niezmiernie efektywne.

W tym momencie Pana BMI wynosi 24,2czyli wskazuje na wagę zdrową. Nie powinien Pan zbyt dużo chudnąć. Zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny dla naszego zdrowia! W zredukowaniu kilku kilogramów oraz wyrzeźbieniu partii ciała na której najbardziej Panu zależy możliwe jest dzięki zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie, która stanowi 70% sukcesu Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinien Pan również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Joanna Ciszczoń Dietetyk, Mierzyn

Mylna opinia jest taka że istnieje coś takiego jak spalanie tkanki tłuszczowej punktowe. Co oznacza w dużym skrócie że ćwicząc mięśnie brzucha wcale nie spalamy tkanki tłuszczowej z tej okolicy. Żaden program treningowy nie podparty dietą nie przynosi rezultatów. Fajnym rozwiązaniem jest trening HIIT
Pozdrawiam serdecznie Joanna Ciszczoń - dietetyk, trener personalny,
www.malakaloria.pl