Zmniejszona częstotliwość oddawania stolca przez niemowlę przy rozszerzaniu diety

Moja córka karmiona piersią, do tej pory bardzo często robiła kupkę. Prawie po każdym jedzeniu. A teraz gdy rozszerzam jej dietę, ta kupa jest raz dziennie. Na razie dostaje warzywa, gotowane i troszkę mojego mleka, żeby za gęsto nie było. Po jedzeniu dostaje wodę do picia, a po chwili pierś. Czy te kupki mogą być tak rzadko? Gazy odchodzą i nie wygląda żeby ją brzuszek bolał.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak,to normalne , że po wprowadzeniu produktów do diety 5cio 6cio miesięcznego dziecka dochodzi do zmniejszenia ilości stolców w ciągu doby. Nie ma powodów do niepokoju.