Zmniejszona fizjologiczna lordoza lędźwiowa

TC kręgosłupa:L4/L5 centralnoboczna, lewostronna przepuklina jm krążka w wymiarze ap ok 5mm, przemieszczona w kanale kr na dł ok 15mm, uciśnięty worek oponowy i zwężony znacznie zachyłek boczny kanału kręgowego, stenoza boczna kanału kręgowego na tym poziomieL5/S1 centralnoboczna, prawostronna protruzja jm krążka w wym ap ok 4,8mm-uciśnięty prawy korzeń nerwowy-na tym poziomie stenozy nie stwierdzono.Zmniejszona fizjologiczna lordoza lędźwiowa, drobne zmiany zwyrodnieniowe. Co z tym fantem robić

Witam serdecznie. Opis badania sugeruje współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym . Zmiany takie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z neurochirurgiem w celu oceny dalszego postępowania.