Zmniejszona ilość śluzu w pochwie w ciąży

własnie zaczełam 37 tydzien ciazy. w sumie od wczoraj zauwazyłam ze moja pocha nie wydziela juz tyle sluzu co niedawno. ta ilosc zmiejszyla sie o 95% ale za to mam wrazenie ze odrywa mi sie małymi kawałkami czap sluzowy . poniewaz mam przezoczysty sluz i jest on jak galaretka . to moze bc to czy czop wypada odrazu cały?? od wczoraj również dziecko stało sie spokojniejsze ?? co o oznacza ??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności warto zgłosić się do swojego ginekologa aby ocenić stan ciąży. Sam wygląd śluzu nie ma większego znaczenia jeżeli z ciążą jest wszystko w porządku. Czop śluzowy zwykle wydalany jest w całości jednak nie jest to ścisła reguła.