Zmniejszona lordoza szyjna i wynik badania kręgosłupa

Witam.z przeswietlenia kregoslupa szyjnego wyszlomi -ZMIEJSZONA LORDOZA SZYJNA>TARCZE MIEDZY KREGOWE NIECO ZWEZONE>KRAWEDZIE TRZONÓW C5 i C6 SLADOWO PRZEROSNIETE OSTEOFITYCZNIE.natomiast z przeswietlenia kregoslupa L-S wyszlo-lordoza kręgosłupa lędźwiowego zachowana prawidłowo.tarcze miedzy kręgowe l4-5i l5-s1 zwężone.krawedzie tych trzonow sladowo przerosniete osteofitycznie.zarysy pozostałych.prawidlowe.na poz l5s-1 sladowy kręgozmyk ku przodowi.PROSZĘ O WYJASNIENIE WINIKU CZY TO JEST COS GROZ

Aleksander Ropielewski

Opis zmian przeciążeniowo-zwyrodnieniowych odcinka szyjnego i lędźwiowego. Wymagają one leczenia zachowawczego - fizjo- i fizykoterapii celem zatrzymania postępowania dolegliwości bólowych i ograniczenia ruchomości kręgosłupa. W przypadku kręgozmyku w zależności od nasilenia olegliwości możliwe, że konieczne będzei leczenie zabiegowe. Sugeruję kontakt z ortopedą lub neurochirurgiem.