Zmniejszona ochota na seks wieczorem

Dzień dobry, Chcialbym się dowiedzieć czy są jest naturalne to ze wieczorem ochota na seks a takze sama erekcja są słabsze niż w godzinach porannych? Po prostu rano jest mi łatwiej osiągnąć erekcje jak i sama ochota na seks jest mniejsza.Czy moze brakuje jakiś witamin,relaksu?Czy nalezalo by brac jakies srodki na poprawe erekcji w takim przypadku? Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Jest to naturalny przebieg. Rano między godziną 6 a 8 poziom testosteronu jest najwyższy. Wieczorem organizm przygotowuje się do snu, spada produkcja hormonów.

Mniejsze libido wieczorem to fizjologia. Związane jest to z poziomem androgenów (testosteronu), ale nie tylko. Różnice we wzwodzie nie powinny jednak być zbyt duże.
Jeśli występują wieczorem problemy z erekcją, to należy przeanalizować swój tryb życia i rozważyć konsultację u lekarza.
Niedocenianą przyczyną słabszych erekcji jest nikotynizm. Smoła z papierosów czyni spustoszenie w sferze seksualnej także...
Tylko niewiele par korzysta z porannego seksu, nawet w urlopy i weekendy. Ma to uwarunkowanie kulturowe, ale to już nie problem medyczny.
Tylko część pań ma nastrój na aktywność seksualną rano, nawet jak nie ma hałasujących dzieci i konieczności szykowania się do pracy.
Asymetria w różnych sferach seksualności w życiu, w współżyciu pary - to odwieczny problem człowieka i źródło napięć, frustracji oraz konfliktów...
Zwykle pasujemy do siebie, jak klucz do zamka, ale często jakby niezbyt dobrze dopasowany...
Wydaje się nam, że rozumiemy i znamy partnera, ale że sami nie jesteśmy do końca zrozumiani i rozumiani...
Tak to już jest, że tak naprawdę drugi człowiek jest zawsze jakąś tajemnicą...
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl, Poznań.