Zmniejszone krwawienie przy rozpoczęciu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pewien problem. 17 lutego urodziłam dziecko. Na początku karmiłam je piersią, a później zaczęłam dokarmiać, zazwyczaj wieczorami butelką. 1 kwietnia pojawiło się krewienie. 6 kwietnia współżyliśmy z mężem, oczywiście mąż był zabezpieczony, trwało to kilka minut, bo jeszcze wszystko mnie bolało i mąż nawet nie doszedł do orgazmu. Do ok 23 kwietnia karmiłam dziecko piersią, nie było to już tak często jak na początku. Miałam za mało pokarmu i mała się po prostu nie najadała. Okres powinnam dostać ok 1 maja, niestety się nie pojawił. 10 maja poszłam do ginekologa i powiedział, że tak się może zdarzyć, poziom prolaktyny mógł być jeszcze wysoki przy badaniu wyszło, że mam nadżerkę. Lekarz przepisał mi B***, a także tabletki antykoncepcyjne N**** (jeszcze nigdy nie stosowałam takiej antykoncepcji) w środę pojawiło się lekkie krwawienie, więc byłam pewna, że to okres i wzięłam pierwszą tabletkę, ale krwawienia na drugi dzień praktycznie już nie było, może lekkie plamienie, a dziś jest sobota i nawet tego plamienia nie ma. Oczywiście tabletki biorę nadal. Nie wiem czy te plamienie, nie było spowodowane tymi globulkami, a okres dopiero przyjdzie?Jeśli to nie był okres, a ja zaczęłam brać tabletki anty to jaki to ma wpływ na cykl? Mam wziąć całość do końca i zrobić 7 dni przerwy? Czy odstawić je jak przyjdzie właściwy okres? Czy jeśli przyjęłam je teraz to także mnie zabezpieczają?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli tabletki antykoncepcyjne zacznie się stosować w pierwszy dzień cyklu, zabezpieczenie przed ciążą jest pełne już od pierwszego dnia stosowania. Hormony zawarte w tabletkach mogą zmniejszyć nasilenie krwawienia miesiączkowego, więc prawdopodobnie opisane przez Panią krwawienie oznaczało okres (zwłaszcza, jeśli nie zdarzały się krwawienia śródcykliczne). Istnieje jednak pewne prawdopodobieństwo, że krwawienie te nie było miesiączką (a było spowodowane np. nadżerką...) - w takiej sytuacji należy zabezpieczać się dodatkowo (kondom) przez cały ten okres oraz podczas 7-dniowej przerwy. Dla lepszego zabezpieczenia przed ciążą chyba lepiej jest założyć tę drugą ewentualność.
Pozdrawiam!