Zmniejszony apetyt u 10-miesięcznego dziecka

Witam.mam syna który za kilka dni skończy 10 mies.od niedawna syn mniej je.w nocy ok.2-3 razy je mleko z piersi,ostatni raz np o 3 i dopiero je ok.12 kasze.następnie o 15 obiad ok 180 gr= sloiczek.potem o 18 jakiś owoc nie cały i o 20 mleko sztuczne ok 100 ml tylko gdzie wczesniej jadał 210 ml bez problemu.wazy 12 kg i mierzy ok.78 cm.nie jest gruby tylko nabity.ale niepokoi mnie ta zmiana z mniejszym apetytem.a może nie potrzebnej się martwie?w ciągu dnia wypija wodę tylko. Proszę o rade.

Dziecko waży sporo, jaka była masa urodzeniowa?
Zwykle 10 miesięczne dziecko potrafi sygnalizować głód, nie można też na siłę go karmić - powinno jeść tyle, ile chce.
Gdyby nie przybierał na wadze - można się niepokoić.