Znaczna lewoboczna rotoskolioza z asymetrycznym obniżeniem krążków międzkręgowych

Witam! Odebrałam RTG kręgosłupa lędźwiowego; "Znaczna lewoboczna rotoskolioza z asymetrycznym obniżeniem krążków międzkręgowych od strony wklęsłej. Znacznie zwiększona fizjologicznie lordoza lędźwiowa, z osią statyczną przebiegającą przed promontorium, co może powodować zaburzenia statyczno-dynamiczne." Ból powstał od lutego tego roku, jak i zawroty głowy, niedowład nóg, dretwienie i omdlenie, robi mi się słabo, duszności i arytmie. Czy kregosłup lędźwiowy moze oddawać takie objawy jak u mnie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania jasno wskazuje na dość zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem w celu omówienia dalszego postępowania. Wspomniane zmiany oczywiście mogą wpływać na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa przez co pośrednio przyczyniają się do wspomnianych objawów.