Znaczne uszkodzenie skóry na dłoni

Witam. Dziś rano upadłam, w efekcie czego przejechałam dłonią po asfalcie i skóra została uszkodzona do krwi. Niestety możliwość dezynfekcji miałam dopiero po 30 minutach, więc krew zdążyła zaschnąć i po przemyciu rany wodą utlenioną wciąż widać brud niemożliwy do zmycia. Teraz, wieczorem, skóra na brzegach rany spina się, jednak nie potrafię określić, czy wydobywa się limfa, czy ropa. Towarzyszy mi ból, który w dużej mierze ustępuje po uniesieni ręki w górę. Co robić?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza poz lub dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy ranę, oczyści ją jeśli będzie taka potrzeba . I wdroży odpowiednie leczenie.