Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znacznie wzmożony rysunek naczyniowo-oskrzelowy płuc

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie co oznacza wynik badania płuc: Znacznie wzmożony rysunek naczyniowo- oskrzelowy płuc.W kącie sercowo przeponowo prawym zagęszczenie jak przy nacieku zapalnym( prosze interpretować przy zgodności z objawami klinicznymi) Sylwetka serca w normie Kąty wolne.
MĘŻCZYZNA, 75 LAT ponad rok temu

Leczenie chorób serca

Omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej ? to mogą być objawy choroby serca. Jednym z powszechnie występujących schorzeń jest choroba wieńcowa. Prof. Janina Stępińska opowiada o farmakologii w przypadku jej wystąpienia, jako jednym z możliwych działań prowadzących do wyzdrowienia.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Wzmożony rysunek naczyniowo-oskrzelowy, może mieć wiele przyczyn i ciężko określić bez dokładnego obrazu klinicznego pacjenta co może być jego przyczyną. Moze być wynikiem ciężkiej astmy oskrzelowej, przewlekłego lub ostrego zapalenia oskrzeli, rozstrzeni oskrzeli czy też niewydolności serca (w schorzeniach tych dochodzi do zwężenia światła oskrzeli, obrzęku błony śluzowej i pokrycia ścian wydzieliną, obrzęku/włóknienia tkanki okołooskrzelowej, przerostu mięśniówki, zastoju w przestrzeni śródmiąższowej oraz do zwiększenia natężenia przepływu przez sąsiadujące tętnice). Zmiany te sprawiają, że zmieniony pęczek naczyniowo-oskrzelowy lepiej pochłania promieniowanie, co sprawia, że jest on lepiej widoczny na RTG. Ponadto w opisie radiolog sugeruje zmiany zapalne w kącie przeponowo-sercowym prawym. Pozdrawiam

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy