Denerwowanie się 23-miesięcznego dziecka

Witam, mój syn ma 23 m-ce. Mówi "mama", "tata" i kilka innych sylab, ale tylko kiedy on chce. Złości się kiedy mu każemy je powtórzyć. Wykonuje polecenia typu przynieś coś, podaj..., ale denerwuje się jeśli próbuję pokazać mu coś w książeczce, albo próbuję z nim coś narysować. Od razu wpada w złość. Lubi czytać książeczki, ale od pewnego czasu jak wezmę ja do ręki, to mi ją wyrywa i rzuca na podłogę i albo otwiera ją i coś po swojemu mruczy, albo zostawia ją tam gdzie rzucił i idzie sobie. Co to jest?

Witam serdecznie,

pani synek wchodzi w okres tzw. "buntu dwulatka". Zaczyna manifestować swoją niezależność oraz własne zdanie. Wybuchy złości są bardzo charakterystyczne dla tego okresu, ponieważ maluch nie radzi sobie jeszcze z własnymi emocjami. Trzeba mu w tym pomóc. Dobrze zacząć od poskromienia własnych emocji i ze spokojem podejść do dziecka.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska