Znalezienie kleszcza u 2-letniej córki

Dzien dobry,dzisiaj znalelismy kleszcza u 2 letniej corki,prawdopodobnie ma go od 4dni. Od tamtego czasu ma objawy grypy(kaszel,podwyzszona temp.) Niestety nie udalo nam sie go wyciagnac calego z jej ucha. Bylismy u lekarza ktory po obejrzeniu tego,przepisal antybiotyk ktory ma brac przez 10 dni. Nierobiac nic z tym co zostalo z tego kleszcza w uchu. Martwimy sie,co mamy zrobic?.dziekujemy za odpowiedz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku obecność kleszcza w uchu warto aby dziecko ocenił specjalista laryngolog. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.