Znamię barwnikowe na nodze u 3-letniego synka

Witam, Mój synek ma prawie 3 lata. Od ponad pół roku ma znamię barwnikowe na nodze przy kostce. Byliśmy u pediatry i powiedział żeby obserwować i że nic niepokojącego nie widzi. Znamię się powiększyło. Poszliśmy do dermatologa, pani wykonała badanie dermoskopem powiedziała że znamię nie jest"ładne"i kazał wyciąć. Powiedziała że to nie znaczy że jest coś nie tak ale ze w przyszłości może być i lepiej się tego pozbyć.znamię ma niecałe 2 mm. Czy tak małe dzieci mają czerniaka? Boję się jak nigdy.

Proszę zastosować sie do zaleceń dermatologa i zmianę usunąć
Tak się postępuje z niektórymi znamionami,które mogą stanowić ryzyko zezłośliwienia.
Wtedy możemy żyć spokojnie czego Pani z serca życzę.Do czasu zabiegu proszę ochraniać zmianę faktorem totalnym -jest już lato.

Pozdrawiam ciepło