Znamię barwnikowe na piersi

Od urodzenia mam znamię barwnikowe na prawej piersi. Ostatnio pojawiła mi się czarna, a raczej niebieska kropka ok 1-2mm na jego obrzeżach. Czy to może być czerniak, czy znamię mieszane może się tak zmieniać z czasem? Termin na usunięcie mam dopiero w listopadzie, pod dermatoskopem rzekomo w porządku, ale badanie trwało kilka sekund, i dlaczego to w takim razie tak szybko rośnie i jest błękitno-czarno-brązowe?

Szanowny Panie,
Jeśli czuje sie Pan zaniepokojony trzeba zmianę usnąć.
Zapraszam na konsultację.
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej

Proponuję udać się na badanie dermatoskopowe do najbliższej przychodni onkologicznej! - tam lekarz oceni , czy trzeba dokonać badań dodatkowych , czy zmianę należy wyciąć profilaktycznie już teraz! zż