Znamię barwnikowe złożone dysplastyczne w wyniku badania histopatologicznego

Dzień dobry, Otrzymałam dziś wynik badania histopatologicznego: znamię barwnikowe złożone dysplastyczne. Zmiana usunięta z marginesem 1.5mm. Czy to oznacza coś groźnego, czy też mogę spać spokojnie? Jak częste powinny być wizyty u dermatologa po takiej diagnozie? Czy wynik oznacza większe predyspozycje do zachorowania na czerniaka? Uprzejmie dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

witam,
dobrze że zmiana została usunięta, na jej podłożu mogło dojść do rozwoju komórek nowotworowych.
Usunięto ją z zachowaniem marginesu zdrowej tkanki więc wszystko jest w porządku.
Wskazana kontrola znamion dermatoskopowa u dermatologa.

MOŻE PANI SPAĆ SPOKOJNIE!!! Zmiana była łagodna , czyli nie złośliwa i została wycięta w całości! Jest Pani wyleczona i należy o niej zapomnieć! Jeśli ma Pani inne znamiona powinna Pani poddawać się badaniu dermatoskopem przez dermatologa lub chirurga onkologa , który ma w tym doświadczenie 2x/rok - wiosna i jesień!!! zapraszam , pozdrawiam , zż