Znęcanie niepełnosprawnego syna chorego na padaczkę

jestem samotna matke , wychowuje niepelnosprawnego syna w wieku 22 lat chorego na padczke , ojciec dzwoniac do syna buntuje go przeciwko mnie a ten zneca sie nademna , juz nie wytrzymuje , blagam pomocy!!!

Dzień dobry!

Kiedy doświadcza Pani przemocy fizycznej czy psychicznej ze strony syna, może Pani prosić o pomoc np. na Policji, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w Centrum Praw Kobiet, w Centrum Interwencji Kryzysowej, na Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, w Centrum Pomocy Rodzinie itp. Otrzyma tam Pani zarówno wsparcie, pomoc informacyjną, opiekę psychologiczną, jak i pomoc prawną czy organizacyjną. Bezpłatny anonimowy numer telefonu zaufania to 116 123.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry,
Opieka nad synem to jeden temat a relacja z mężem drugi. Ja sugerowałabym Pani kontakt z najbliższym oddziałem Ligi Polskich Kobiet ( znajdzie Pani przez internet) i tam uzyska Pani bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam. Dobrze, że szuka Pani pomocy - sprawa wygląda bardzo poważnie. Proszę pamiętać, że stosowanie przemocy wobec Pani (nawet przez niepełnosprawnego syna) nie jest zgodne z prawem. Tym bardziej jeżeli syn działa z podpuszczenia innej osoby. Proszę się zgłosić do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Pozdrawiam

Witam!
Być może właściwym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zgłoszenie faktu przemocy na policję i założenie tak zwanej Niebieskiej Karty. Syn może zrozumieć, iż jego zachowanie jest nieodpowiednie i będzie ponosił konsekwencje.
Może syn na jakiś czas mógłby zamieszkać z ojcem, aby Pani mogła odpocząć i wrócić do równowagi. Obydwoje jesteście jego rodzicami, w związku z tym w równym stopniu jesteście zobowiązani do opieki nad nim w sytuacji choroby.
Nie wiem, jak syn zachowuje się w domu. Jeżeli ma duże problemy z kontrolą emocji, to może Pani porozmawiać o tym z jego lekarzem. Konieczne może okazać się dostosowanie leczenia farmakologicznego do aktualnego samopoczucia syna.
Pozdrawiam!