Znęcanie psychiczne - co robić dalej?

  Witam, Mam 17 lat i nie umiem sobie poradzić sama ze sobą. W domu mama znęca się nade mną psychicznie. Ciągle słyszę, że się do niczego nie nadaję, że ona chce, żebym się już wyprowadziła, że żałuje, że mnie urodziła. Często wyraża się do mnie w sposób wulgarny i czasami używa również przemocy fizycznej. Gdy byłam młodsza groziła mi oddaniem do domu dziecka. Przeszłam kilka prób samobójczych, z których nic nie wyszło, bo dwa razy uratował mi życie mój chłopak, z którym jestem 3 miesiące, a wcześniejsze nie przyniosły żadnego rezultatu. Byłam ostatnio u psychologa, ale wyjścia, które mi zaproponował nie były w ogóle dobre. Nie mam się do kogo wyprowadzić ani żadnych innych wyjść też nie ma. Na interwencję i zabranie mnie na rok do domu dziecka też się nie zgadzam. I nie wiem co mam teraz robić…

Witam!
Proponowałabym, abyś zastanowiła się czego tak naprawdę oczekujesz, ale nie od psychologa, tylko od siebie. Zadaj sobie pytanie, co tak naprawdę uszczęśliwiłoby Cię, co byś chciała żeby się zmieniło.
Nie wiem jakie są relacje z Twoją matką, ale zawsze możesz spróbować z nią porozmawiać. Wyjaśnij jej, że takie uwagi pod Twoim adresem ranią Cię. Na pewno masz także innych bliskich, z którymi na ten temat możesz porozmawiać. Próby samobójcze nie są rozwiązaniem, a jedynie chęcią zwrócenia na siebie uwagi, wołaniem o pomoc, o zainteresowanie. W ten sposób karzesz tylko siebie, a nie swoją matkę. Postaraj się chodzić na konsultacje do psychologa i popracować nad poczuciem własnej wartości oraz nad wyznaczaniem sobie celów i konsekwencją w ich realizowaniu.
Jeżeli nie chcesz iść do domu dziecka (nie jest tam tak najgorzej jak to się przedstawia, często dziewczyny w Twoim wieku mieszkają w samodzielnych mieszkaniach, aby uczyć się dorosłości) to znaczy, że nie jest tak najgorzej w domu. Za niedługo skończysz szkołę i możesz pomyśleć o studiach, co da Ci możliwość wyprowadzki z domu.
Zanim cokolwiek zrobisz, odpowiedz sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekujesz.
Pozdrawiam

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Jeżeli jeden specjalista zawiódł Twoje oczekiwania powinnaś zgłosić się do innego być może zaproponuje rozwiązanie, które Cię zadowoli.

Pozdrawiam.